"Ak o lietaní dokážeš snívať, s nami to určite dokážeš uskutočniť"

Paragliding je najjednoduchšia, najkrajšia a najslobodnejšia forma lietania akú človek môže momentálne vyskúšať. Nie, to niesme my čo skáčeme z lietadiel. My na lietanie používame padákový klzák – krídlo, ktorého úlohou je pohodlne kĺzať vzduchom a za pomocí vzdušných prúdení, termiky a šikovnosti pilota udržať výšku prípadne nastúpať. Výsledkom je neuveriteľná dávka slobody, adrenalínu a emócií.

map, icon, graphic-4042585.jpg

Kde lietame?
Naše domáce sú hlavne slovenské top paraglidingové miesta ako Donovaly, Straník a Javorový vrch (ČR). Mimo hlavnej sezóny lietame aj alternatívne terény na strednom slovensku ako napr. Podkonické Pleše, Šachtičky a iné. Vieme splniť aj tie najnáročnejšie individuálne požiadavky a zobrať Vás na rôzne zaujímavé miesta v zahraničí ako napr. Alpy a iné. Pozrite si pestrý výber možností v sekcii LOKALITY

Čo potrebujem mať so sebou?
Dobrú náladu a chuť zažiť niečo výnimočné. Okrem toho však určite je dobré zobrať si vhodnú obuv športového typu a oblečenie adekvátne aktuálnym podmienkam. Veľmi vhodným doplnkom sú aj slnečné okuliare. Nie, nebojte sa nevypadnú vám počas letu. V zimných mesiacoch určite odporúčame rukavice a prípadnú kuklu pod prilbu. Z praktických dôvodov je dobré si zobrať so sebou mobilný telefón

members, group, people-42919.jpg

Kto môže letieť?
Takmer ktokoľvek od 3 do 99 rokov. Žiadne predošlé skúsenosti niesú v prípade tandemového letu potrebné. Pokiaľ vážite od 20 do 100kg a dokážete v prípade potreby ubehnúť pár metrov pri štarte, ste vhodný kandidát na pasažiera! Mladší pasažieri ako 18 rokov budú potrebovať súhlas rodičov. V prípade vhodných podmienok vieme zabezpečiť tento zážitok aj pre osoby s telesným postihnutím.

cloudy, sun, cloud-1265205.jpgČo zažijete?
Len absolútny pocit slobody a pohody. Pocit ktorý doteraz ste mohli vtákom len závidieť si teraz jednoducho splníte. Neskáčeme ani nepadáme voľným pádom. Čaro paraglidingu je v pohodovou plachtení nad terénom. Po precíznom zodvihnutí krídla nad hlavu a plynulom rozbehu pocítite ako sa vám nohy jemno odlepia od zeme. Hneď po štarte jemnú nervozitu vystrieda to pravé nadšenie. Pohodlne sa posadíte do sedačky a budete si užívať ten pocit bezstarostného plachtenia vzduchom. Verte, po pristáti budete chcieť ísť znova 🙂 

Naša ponuka letov

Letná predsezónna zľava!

Využite špeciálne letné promo zľavy od 10% na všetky dole uvedené lety. Zľava bude aplikovaná na všetky darčekové poukazy pri objednávke cez našu stránku Airsports.sk od 19.6.2024 až do odvolania!

Klasický let PREMIUM (cca 20 minút) 110 eur

ideálny úvod do sveta paraglidingu.

Termický let (cca 35 minút) 150 eur

vysnívaný pohľad z poriadnej výšky

Alpy (cca 35 minút) 170eur

top zážitok pre najväčších dobrodruhov

Špeciálne lety (podľa dohody)

Našli ste zaujímavejšiu ponuku? Dajte nám o nej vedieť a my Vás presvedčíme, že tá naša nemá konkurenciu!

Objednaním našich služieb si kupujete istotu kvalitne odvedenej práce a poctivých dlhoročných skúseností. Poukaz Vám uplatníme iba v prípade, že sme Vám vrámci letu ukázali všetko čo sme Vám ukázať chceli a s odvedenou prácou sú absolútne spokojné obidve strany!


Cena zahŕňa:
– foto/video z vášho zážitku
– dlhšie časy letov a vyberané počasie
– zapožičanie potrebnej paraglidingovej výstroje
– úvodná inštruktáž
– poistenie škody voči 3tím osobám
– poistenie pasažiera pre prípad úrazu
– registračný poplatok do LAA SR

Foto a video zabezpečujeme štandardne pre každý let pomocou GoPro Session 5. Na požiadanie vieme spraviť špeciálne 360° zábery s kamerou insta360. Zábery Vám budú stiahnuté po pristáti do vášho mobilného telefónu.

Na našej stránke máme všetky fotky a videá výlučne nami spravené počas našich letov a kde hrdo prezentujeme našu vlastnú prácu. Nenájdete tu ani jednu fotku z iných zdrojov. Vybrané prvky Akrobacie vám na požiadanie predvedieme v cene letu!

Marek Polešenský

zakladateľ Airsports s.r.o. na Slovensku
certifikovaný pilot od 2012
člen LAA SR s licenciou PK-C a PK-Tandem

Výstroj
Tandem krídla:

2x Niviuk Takoo 5 (novinka) 

Advance Bibeta 6
U-Turn Twinforce RE4 (acro tandem)
Sedačky – Advance BiPro 4 a Advance BiPax2 – s prehľadom najkomfortnejšie a najbezpečnejšie sedačky na trhu!

Poistenie
Poistenie posádky tandemu zabezpečuje Rakúska “AXA Versicherung AG” s platnosťou na celú EU a Švajčiarsko

Môj príbeh
“Paragliding bola pre mňa životná záľuba na prvý pohľad a určite najväčší splnený sen z detských čias. Ak mám spomenúť absolútne začiatky svojho snívania tak to práve významne naštartovala moja teta, ktorá tento šport vyskúšala ešte úplne v absolútnych začiatkoch Slovenského lietania. Kvôli tomuto snu som prakticky absolútne nechal zaujímavo  rozbehnutú kariéru v našej najúspešnejšej IT firme. Okolo roku 2013 sa mi život prakticky obrátil absolútne o 180stupňov keď som sa zdvihol od počítača a začal žiť zážitkami. Ako životný reset a výzvu som absolvoval cestu na bicykli z Bratislavy až na africký kontinent do Maroka a druhú až polročnú cestu strednou amerikou takisto len pomocou vlastných síl. Tieto dva výlety ma naučili nevzdávať sa a po malých kúskoch posúvať hranice a približovať veľkým a významným cieľom a túto filozofiu som vždy aplikoval do všetkého čo som sa chytil.  Ako tandemový pilot som svoje začiatky sústredil hlavne na naše domáce kopce a postupne povznikali vynikajúce vzťahy aj so zahraničnými klubmi a z rôznych kútov sveta. Množstvo klientov som mal možnosť odviezť napríklad v rôznych častiach Álp, na Kanárskych ostrovoch ako aj v rôznych exotických kútoch sveta ako napr. v Iráne, Izraeli, Mexiku, Turecku, Thajsku, Maroku, Vietname, Filipínach a Arabských Emirátoch a aj vďaka tomu mám za sebou jedinečné momenty a stovky spokojných klientov po celom svete. Som naozaj rád, za každého klienta a každý jeden zážitok lebo práve zážitky boli to čo zmenilo aj môj svet. 

Môj ciel je ponúkať špičkové služby a inovatívne riešenia na svetovej úrovni aj na našich domácich terénoch. Značka Airsports je na Španielskom ostrove Tenerife, v Talianskom Bassane del Grappa a v Poľsku značkou výnimočnej kvality a s touto filozofiou chceme ponúkať naše služby u nás doma pod značkou Airsports Slovakia.

Medzi spokojnými pasažiermi mám aj známe osobnosti z TV obrazoviek (na fotografiách Patrik Herman/moderátor RTVS, Ben Cristovao):

It was an unforgettable experience of flying and viewing beautiful nature - a kind of meditation in the air! Marek is an excellent instructor and a wonderful person! We will be happy to fly again!
Юлия
Klasický let
Super prístup, zábavné lietanie a akrobatické kúsky. Ak niekedy znova, tak s Marekom určite. 🙂
Ivana
Klasický let
Úžasné. Najlepší zážitok aký som mal. Marek klobúk dole. A určite pôjdem znova.
David
Klasický let
Úžasný zážitok v Talianskych Alpách.Marek super môžem len odporučiť 👍👍👍
Zuzana
Termický let
Marek je skvelý profesionál, celý odovzdaný lietaniu, ochotný, priateľský človek. A tie výhľady hore sú krásne. Vrelo odporúčam 🙂
Zuzana
Termický let

Prečo polietať s nami?

– Máme najväčšie portfólio profesionálnych skúseností zo zahraničia
– Disponujeme najmodernejšou výstrojou s ktorou dokážeme spraviť špičkový zážitok naozaj každému
– Dynamicky sa prispôsobujeme požiadavkám a lietame vždy keď to podmienky dovoľujú
– Zaručene Vám ponúkneme najviac možných termínov
– Máme naozaj radi čo robíme
– Najznámejšom zážitkovom portáli ZLAVOMAT sme za rok 2023 dostali iba najvyššie hodnotenia 5/5
– Naša atrakcia je 100% ekologická a na presuny medzi štartovačkami sa znažíme v čo najväčšej miere používať elektrické dopravné prostriedky

– Máme jedinečné presvedčenie ohľadom kvality našich letov a pokiaľ kvalita nebola dosiahnutá (kvôli počasiu napr.) venujeme Vám určite ešte ďalší pokus pokiaľ Váš zážitok nebude perfektný 

Najlepší darček je zážitok!

Chcete naozaj prekvapiť svoje okolie? Kúpte svojim blízkym let s nami. Zážitky predsa nezapadnú prachom ani nezostarnu